Laistīšanas sistēmas uzstādīšana

Pazemes dārza laistīšanas sistēmas sprinkleris darbībā

Automātiskā laistīšanas sistēma ir lielisks veids, kā vienkārši un efektīvi uzturēt dārza augus un zālienu. Zemāk ir apraksts par to, kā tiek uzstādīta dārza automātiskā laistīšanas sistēma:

  • Dārza plānošana:

Pirms uzstādīt automātisko laistīšanas sistēmu, ir nepieciešams veikt dārza plānošanu un izveidot laistīšanas plānu. Novērtējiet sava dārza platības formu un izmēru, identificējiet augus, kas jālaista, un izlemiet, kāda veida laistīšanas sistēma būtu vispiemērotākā jūsu vajadzībām.

a) Sprinkleri – veic vienmērīgu ūdens izsmidzināšanu dažādos regulējamos leņķos. Būs piemēroti zāliena laistīšanai aptuveni no 50-2500m2 lielām teritorijām.

b) Kapilārā (pilienlaistīšana) – veic precīzu pilienu laistīšanu vienā vietā ik pēc 40 cm attāluma. Izmanto dobju un dzīvžogu laistīšanai.

Dārza laistīšanas skiču plāns kverkus.lv
  • Ūdens pieslēgums:

Nepieciešams identificēt vietu, no kuras tiks apgādāta automātiskā laistīšanas sistēma, pieslēgšanās iespēju, kā arī nepieciešams pārbaudīt ūdens spiedienu un ražību. No ūdens ražības būs atkarīgs, kā tiks uzstādīta laistīšanas sistēma: līniju skaits, laistīšanas galvu skaits un pareizi tiks iestatīta programmatūra, lai pie esošās ūdens ražības tā spētu aplaistīt nepieciešamo teritoriju.

  • Materiālu sagāde:

Balstoties no laistīšanas plāna, mēs sagādāsim visus nepieciešamos materiālus, lai uzstādītu laistīšanas sistēmu: caurules, smidzinātājus, laistīšanas vārstus, savienojumus, vadības paneli, lietus sensoru utt. Mēs strādājam tikai ar ASV ražotāja Hunter materiāliem, kuri ir tirgus līderi dēļ augstās kvalitātes un veiktspējas.

  • Cauruļvadu ieklāšana:

Pirms cauruļvadu ieklāšanas ir nepieciešams atzīmēt visas komunikācijas (protams, ja ir zināms), kuras var tikt bojātas cauruļvadu ieklāšanas laikā (elektrības vadi, ūdens apgāde, lietus kanalizācija, zāliena robota vadi). Ūdens caurulēm tiek raktas tranšejas ar specializētu tranšeju racēju, 30 līdz 40 cm dziļumā. Pēc tranšeju izrakšanas, tās tiek fiksētas ar foto attēliem no drona, lai nākotnē būtu vieglāk atrast vietu, kur ir ieklātas caurules.

Laistīšanas sistēmu tranšeju rakšanu ar specializēto tranšeju racēju

Drona foto ar izraktām laistīšanas sistēmas tranšejām

  • Izsmidzinātāju uzstādīšana:

Nākamais solis ir uzstādīt smidzinātājus dārza zonās, lai nodrošinātu vienmērīgu laistīšanu. Smidzinātāju veids var atšķirties, un tie ir novietoti tā, lai tie nosegtu nepieciešamo dārza platību saskaņā ar dārza plānojumu.

  • Laistīšanas vadības paneļa uzstādīšana:

Laistīšanas vadības panelis ir ierīce ar kuru tiks kontrolētas visas laistīšanas sistēmas līnijas. Tas tiks ieprogrammēts tā, ka katra laistīšanas līnija tiks regulēta atsevišķi. Vadības panelis tiek sinhronizēts ar mini meteo staciju, kas dod signālu vai nepieciešams laistīt, tādejādi nav jābaidās, ka lietus laikā strādās automātiskā laistīšanas sistēma. Laistīšanas panelis tiek pievienots aplikācijai viedierīcē, lai Jūs varētu dārza laistīšanu vadīt attālināti.

Dārza laistīšanas vadības aplikācija viedtālrunī

  • Pēdējie pielāgojumi un testi:

Kad visas sistēmas komponentes ir uzstādītas, ir svarīgi veikt pēdējos pielāgojumus un testus. Pārliecināties, ka caurules ir pareizi savienotas un smidzinātāji darbojas pareizi. Izmēģināt  ieprogrammēto laistīšanas grafiku un pielāgot tos, ja nepieciešams. Atkarībā no sezonas laistīšanas intensitāte ir jāpielāgo attiecīgi gadalaikam.

Laistīšanas sprinkleru regulēšana un kalibrācija

  • Regulāra apkope un uzturēšana:

Lai dārza automātiskās laistīšanas sistēma darbotos efektīvi, tai ir nepieciešama regulāra apkope un uzturēšana. Tas ietver smidzinātāju tīrīšanu, cauruļu pārbaudi, laistīšanas kontroliera programmu pārskatīšanu un nepieciešamo komponentu nomainīšanu. Latvijas apstākļos laistīšanas sistēma ir jāieziemo, lai salā caurulēs esošos ūdens nesasaltu un nepārplēstu trubas.

Mūsu klientiem mēs nodrošinam gan klātienes, gan attālinātu konsultāciju, lai nodrošinātu, ka laistīšanas sistēma strādā efektīvi!